برگزاری دومین سمپوزیوم بین المللی سرطان در مشهد


 دومین سمپوزیوم بین المللی سرطان با حضور حدود یک هزار پزشک و متخصص در حوزه علوم پایه و رشته های مختلف پزشکی از داخل و خارج کشور روز چهارشنبه طی مراسمی در دانشکده علوم مشهد برگزار شد.


 ، این سمپوزیوم به همت انجمن پیشگیری از سرطان 'نسترن' که به درخواست شادروان 'نسترن رزمجو' تاسیس شده است با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی و جهاد دانشگاهی خراسان رضوی به مدت 2 روز برگزار می شود.
در این سمپوزیوم بیش از 20 میهمان خارجی از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، امارات، عراق، انگلستان، سوئد، آلمان و هند حضور دارند.
دبیر این سمپوزیوم در مراسم گشایش آن هدف از برگزاری این همایش را ارائه تازه ترین اطلاعات درباره پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان با برپایی میزگردهای علمی و کارگاههای آموزشی عنوان کرد.
دکتر مریم متین مقدم افزود: از 313 مقاله ارسال شده به این سمپوزیوم 240 مقاله پذیرفته شده که 236 مقاله در قالب پوستر و 6 مقاله به صورت سخنرانی به زبان انگلیسی ارائه می شود.
وی اظهار کرد: محور مقالات ارائه شده در سمپوزیوم مزبور شامل پیشگیری از سرطان، تشخیص زودرس سرطان، درمان های هدفمند سرطان و مباحث علوم پایه سرطان است.
وی گفت: همزمان با این سمپوزیوم سه کارگاه آموزشی در مورد روانشناسی سرطان، استفاده از مایعات بدن برای تشخیص و بررسی سرطان و درمان فردمحور سرطان، برگزار می شود.
متین در باره دستاوردهای نخستین سمپوزیوم بین المللی سرطان که سال گذشته در مشهد برگزار شد، افزود: اجرای چند طرح مشترک با کشورهای آلمان و استرالیا از دستاوردهای این سمپوزیوم بود که در این راستا اقداماتی در زمینه جدا کردن سلولهای سرطانی از خون و روشهای تشخیص سریع سرطان در حال انجام است.
دومین سمپوزیوم بین المللی سرطان به مدت 2 روز در تالار اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است.
3027 / 6053 خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

 ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تبلیغات

  
کسب درآمد