کسب و کار اينترنتي چيست؟کسب و کار اينترنتي (iBusiness) يا شرکت دات کام (dot-com)، به نوعي از کسب و کارها گويند که فعاليت آنها بر روي اينترنت و مبتني بر پتانسيل هاي اينترنت است.

 

 

 


کسب و کار اينترنتي نوعي “کسب و کار الکترونيک” است با دو ويژگي منحصر به فرد:
۱-  ايده کسب و کار بر قابليت ها و امکانات اينترنت استوار است و بدون آن ادامه کاسبي ميسر نيست.
۲-  تمام (يا عمده) فعاليت شرکت بر روي اينترنت انجام مي شود.

در واقع براي “کسب و کار الکترونيک” از انواع “فن آوري اطلاعات” (و نه فقط اينترنت) براي بهبود فعاليت هاي يک بنگاه مي تواند استفاده شود، مانند اتوماسيون خط توليد يک شرکت خودرو سازي. در ضمن کاسبي مستقلا وجود دارد و فن آوري اطلاعات فقط به عنوان ابزاري جديد در جهت رشد و بهبود آن عمل مي کند.
ولي در “کسب و کاراينترنتي” اساس کاسبي بر پتانسيل هاي موجود در اينترنت قرار دارد و عملا بدون اينترنت  بنگاه و کاسبي در کار نيست.
به عنوان مثال گوگل، بزرگترين شرکت دات کام دنيا، را در نظر بگيريد، آيا مي تواند بدون اينترنت حيات داشته باشد؟ فلسفه وجود و خدمات شرکت اساسا بر ويژگي ها و پتانسيل  هاي اينترنت بر پا شده است.(ويژگي اول را دارد)
تقريبا تمام فرآيندهاي گوگل(مانند گرفتن سفارش از مشتري، توليد محصول، تحويل محصول و غيره) همگي بر روي اينترنت انجام مي شود.(ويژگي دوم را نيز دارد پس گوگل يک کسب و کار اينترنتي است)

دقت کنيد که:
•    اينترنت باعث به وجود آمدن نوع جديدي از کاسبي شده است که قبل از آن وجود نداشته و بدون آن نيز امکان پذير نخواهد بود. سايت هايي مانند گوگل (google.com)، ياهو (yahoo.com)، فيس بوک (facebook.com)، توييتر (twitter.com)، وب شاتس (webshots.com)، فليکر (flicker.com) و غيره نمونه هايي از کاسبي هاي مبتني بر اينترنت هستند. همانطور که مشاهده مي شود نام همه آنها با عبارت “دات کام” (.com) پايان مي يابد. اين نام ها، آدرس اينترنتي (Domain) و تنها راه دسترسي به خدمات اين نوع شرکت ها است. به همين دليل هم آنها به شرکت هاي “دات کام”  مشهورند.
•    “کسب و کارهاي اينترنتي” سودآورترين و پايدارترين نوع روش کسب درآمد از اينترنت است. از اينرو گران ترين برند دنيا متعلق به يک شرکت دات کام است! بله،درست حدس زديد، گوگل با ۱۱۴ ميليارد دلار گران ترين برند را در سال ۲۰۱۰ داشته است.

درباره موج سوم ها

                                                                                        

گروه موج سوم در راستای ترویج کسب وکارهای نوین و پردرآمدو فرهنگ سازی خوداشتغالی و روحیه کارآفرینی  و برای  کمک به اشتغالزایی جوانان بیکار و افرادی که جویای کار پاره وقت هستند  بصورت رایگان دوره جدید آموزش مشاغل نوین و خوداشتغالی را شرو کرده است و از طریق برگزاری کلاسهای آنلاین مجازی برای کاربردی کردن روشها و آموزش تخصصی اقدام نموده هست , بعلت محدود بودن ظرفیت کلاسهای آنلاین  مدت زمان آگهی ها تا تکمیل ظرفیت کلاسها می باشد.                                                                                    برای کسب اطلاعات بیشتر و زمانبندی دوره های آموزشی رایگان هم اکنون کلیک کنید                                                                                                 

 

 

       www.mooje3.ir    

 

   https://telegram.me/mooje3

 

کانال تلگرامی موج سومی ها

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تبلیغات

  
کسب درآمد