آب مروارید و درمان های مهم برای آن


آب مروارید چه آسیب هایی به بینایی ما وارد می کند و چه خطراتی برای بینایی ما بهمراه دارد آیا به غیر از عمل جراحی راه دیگری برای درمان آب مروارید وجود دارد چه کارهایی در این زمینه باید انجام داد؟

 

 

 

 

 آب مروارید بیماری رایجی است و برای نمونه، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا می‌گوید، 20.5 میلیون آمریکایی 40 ساله و بیش‌تر به این بیماری مبتلا هستند.

به نقل از سایت «philly»، کسانی که به آب مروارید دچار می‌شوند، می گویند مثل این است که از پشت پنجره‌ای یخ زده به بیرون نگاه کنی. این بیماری با جراحی درمان می‌شود و با برداشتن عدسی آسیب دیده و جایگزین کردن آن با عدسی مصنوعی، بینایی به حالت سابق برمی گردد.

اما اکنون محققان در دانشگاه سن فرانسیسکو کالیفرنیا روی شیوه‌ای جدید کار می‌کنند که با ریختن قطره چشم می‌توان آب مروارید را درمان کرد. آیا این روش جواب می‌دهد؟ در حال حاضر، کارشناسان کلینیک مایو (یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های آمریکا) می گویند، برای اظهار نظر زود است.

دکتر امیرخان، چشم پزشک در کلینیک مایو می‌گوید: «این تحقیق خیلی هیجان انگیز است و ممکن است پتانسیل فوق العاده ای برای درمان نابینایی داشته باشد. آب مروارید دلیل اصلی نابینایی در دنیا است. ولی در حال حاضر پیش بینی من این است که با هرگونه درمان احتمالی برای انسان، سال‌ها فاصله داریم.»

نتیجه تحقیق روی این قطره چشم در مجله «Science» منتشر شده است.

 

منبع:دکتر سلام

نظرات   

 
0 #1 Christopher 1394-12-26 18:06
Jeremiah can be found sitting crosslegged on the bottom-most level of the city's central area.
Having a pet provides us with an important responsibility and
a chance to give our time and attention to a rewarding relationship.
When consumed regularly or used externally, it has many health benefits
for us as well as for our pets.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی