هیپو تانسیون


تعریف

فشارخون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره ی عروق وارد می شود و یکی از علائم حیاتی اصلی محسوب می شود . در این بیماری فشار خون کاهش می یابد.

ادامه مطلب: هیپو تانسیون

هیپرهیدروز (تعریق بیش از حد)


تعریف

: هایپرهیدروز (به انگلیسی: Hyperhidrosis یا عرق‌ریزی غیرطبیعی، وضعیتی است که عرق کردن به طورغیر طبیعی افزایش یافته‌است که این موضوع بیش از مقدار مورد نیاز برای تنظیم دمای بدن است.

ادامه مطلب: هیپرهیدروز (تعریق بیش از حد)

هیپرگلیسمی (قند خون بالا)


تعریف

هیپرگلیسمی ( زیادی قند خون) به حالتی گفته می شود که در آن قند خونتان خیلی بالا رفته  و به 240 میلی گرم در سی لیتر یا بیشتر از آن می رسد  و بالا نیز باقی می ماند. وقتی که هیپرگلیسمی اتفاق می افتد نشان می دهد که مرض قند شما از کنترل خارج شده است. معمولا هیپرگلیسمی به آرامی ایجاد می شود و در بیشتر مواقع مشکل فوریت داری نیست . اما اگر قند خون شما مدت زمان طولانی باقی بماند ممکن است چندین مشکل بسیار خطرناک ایجاد کند.

ادامه مطلب: هیپرگلیسمی (قند خون بالا)

هیپرکلسترولمی (افزایش کلسترول خون)


تعریف

کلسترول بدن از دو راه به دست می آید: راه اول و عمده ترین منبع کلسترول، کلسترولی است که کبد خود انسان تولید می کند. راه دوم کلسترولی است که از خارج بدن تأمین می شود و عمدتاٌ با خوردن غذاهای حیوانی مانند تخم مرغ، گوشت و شیر فراهم می‏گردد. البته خوردن چربیهای اشباع شده (نوع دیگری از چربیها که بیشتر خاستگاه حیوانی دارند) نیز به تولید بیشتر کلسترول توسط بدن کمک می نماید.  کلسترول در جریان خون به دو شکل اصلی انتقال می یابد:
 یکی کلسترول «بد» (کلسترول (LDL که غلظت بالای آن با افزایش رسوب کلسترول در دیوارة رگهای خونی و تصلب شرایین (مستعد شدن برای بیماری‏های قلبی- عروقی) همراه است و باید سعی شود که میزان آن در خون کاهش یابد.
 دوم کلسترول «خوب» (کلسترول(HDL  که با انتقال کلسترول اضافی خون به کبد، سبب دفع آن از بدن می گردد. بنابراین غلظت های بشتر «خوب» با بروز کمتر بیماری های قلبی- عروقی همراه است. وقتی کلسترول بد افزایش می یابد فرد به این بیماری دچار می شود.

ادامه مطلب: هیپرکلسترولمی (افزایش کلسترول خون)