سفید کننده های دندان؛ زیبایی به چه قیمتی؟محصولات سفید کننده های دندان در بعضی موارد منع مصرف دارد که از جمله می توان به پوسیدگی های دندان، جراحت و حساسیت شدید دندانی اشاره کرد.


مریم سادات کاظمی: وقتی صحبت راجع به سفیدی و درخشندگی دندان ها به میان می آید، انواع و اقسام محصولات روبروی شما قرار می گیرد. گرچه این محصولات می تواند تاثیر شگرفی بر زیبایی بگذارند اما باید مراقب بود که سلامتی را تهدید نکنند.

 معروف ترین ماده ای که برای سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، آب اکسیژنه است. آب اکسیژنه ماده فعالی است که تحت عناوین پراکسید هیدروژن، پراکسید کربامید یا پربورات سدیم به فروش می رسد. قدرت بالای اکسیداسیون این ماده سبب استفاده آن در بسیاری محصولات سفید کننده دندان شده است.
پراکسید اکسیژن؛ مؤثر اما نه چندان بی خطر
هر چه محصول سفید کننده پراکسید بیشتری آزاد کند، این محصول مؤثرتر و البته خطرناک تر خواهد بود. این آسیب ها چنان است که توصیه می شود ترکیباتی با 1/0% بیشتر پراکسید اکسیژن فقط باید توسط متخصصان دندانپزشکی استفاده شود.
اگر این سفید کننده های دندانی به دفعات بسیار و در مقدار زیاد مصرف شود می تواند حساسیت های دندانی ( همراه با درد به خصوص هنگام مواجهه با سرما)، تحلیل مینای دندان و در نتیجه پوسیدگی زودهنگام، ضعیف شدن دندان ها و همچنین تحریک پذیری مخاط های دهان به علت سوزانندگی محصول را در پی داشته باشد.
از طرفی، محصولات سفید کننده های دندان در بعضی موارد منع مصرف دارد که از جمله می توان به پوسیدگی های دندان، جراحت و حساسیت شدید دندانی اشاره کرد.
توصیه می شود قبل از مصرف هر گونه از این فرآورده ها حتما با دندانپزشک مشورت شود.

اکاایران

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی