راه طبيعي تقويت دندان هااگر مي خواهيد بدانيد که دندان هاي شما ضعيف شده است يا نه، کافي است دندان ها را روي هم قرار دهيد و به هم بفشاريد. در اين حالت از دهان نفس بکشيد. اگر اين حرکت باعث ناراحتي و درد دندان شود بايد فکري براي تقويت دندان هايتان کنيد.


با روشي که در اين مطلب به نقل از «Prevention» آمده است، مي توانيد دندان هايتان را تقويت کنيد.

به مدت ۲هفته، روزي يک بوته کاهو بخوريد و از مصرف قند و شيريني بپرهيزيد. کاهو را مي توان به تنهايي يا همراه سالاد مصرف کرد. اگر هنگام جويدن دندانتان درد مي گيرد مي توانيد آب آن را مصرف کنيد.

پرهيز کردن از قند و شيريني يعني اجتناب از مصرف آب ميوه ها، نوشابه ، شربت ذرت، ميوه هاي خشک از جمله کشمش و خرما، اسنک ها و سس هاي سرشار از قند و ميوه هاي شيرين مانند انگور. پس از ۲هفته مصرف کاهو سعي کنيد با روي هم گذاشتن دندان ها،از راه دهان نفس بکشيد، اگر احساس بهتري پيدا کرديد، کاهو را در برنامه غذايي روزانه تان قرار دهيد و مصرف شيريني را محدود کنيد. بدين ترتيب تا سال هاي سال، دندان هاي قوي و سالم خواهيد داشت. اين روش به قدري موثر است که مي تواند پوسيدگي خفيف دندان را نيز برطرف کند. اگر برنامه غذايي کم کربوهيدرات و غني از ماده مغذي را دنبال مي کنيد اما باز هم دندان شما مشکل دارد، بهتر است مشکل خود را با دندان پزشکتان مطرح کنيد شايد در خواب دچار دندان قروچه مي شويد. اين حالت هنگام خواب مي تواند فشار زيادي روي ميناي دندان وارد کند و به مرور زمان باعث آسيب ديدگي جبران ناپذير دندان هاي شما شود. البته استفاده از محافظ دندان هنگام خواب نيز مي تواند موثر باشد.

باشگاه خبر نگاران

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی